מבט כפול

מקבץ סרטי תעודה קצרים בהפקה של המחלקה לקולנוע, הפקולטה לאמנויות- המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, IFS, Internationale Filmschule, Cologne, Germany.

בגרמניה ובישראל ההומוגניות החברתית, המרקם התרבותי והחברתי הבסיסי, נמצאים בתהליכי בדיקה ושינוי. לתהליך זה יש השלכות הנוגעות אף בשאלת הזהות האישית – איך אתה, צעיר ישראלי או גרמני, מגדיר את עצמך בחברה רב-תרבותית? כיצד משפיעים שינויים אלה על תחושת והגדרת "המולדת"? האם קיימים פחדים מהעתיד לבוא ואיך הם באים לידי ביטוי? האם הקרעים והשסעים בחברה הם המגדירים אותה כיום? מהו הקשר בין התמורות הללו להיסטוריה של הישראלים והגרמנים? ועוד. אלה היו השאלות איתם יצאו לדרך הסטודנטים משני בתי הספר בבואם להגדיר את סרטיהם.

ארבעת סרטי הפרויקט הם עדות לנקודת מבטו של הדוקומנטריסט – המבקר, אורח לרגע בארץ זרה.

זהו פרויקט של שיתוף פעולה ייחודי בין בתי הספר לקולנוע כשהיוצרים הישראליים צילמו וביימו שני סרטים בגרמניה בסיוע עמיתים מביה"ס הגרמני, ואילו תלמידי בית הספר בגרמניה ביימו וצילמו בישראל בסיוע עמיתים מישראל.

ישראל14 דקותדוקומנטרי2018

תמר, ציירת קומיקס תל-אביבית בת 33, מתבוננת בעוברי אורח, מאזינה לשיחותיהם ומתרגמת את רשמיה בטורי קומיקס יומיים בעלי מבע אירוני. היא מקלפת את המסכה מחברה החיה בעין הסערה אשר מתיימרת להיות ליברלית ושבה לכולם יש דעה על הכל.

בימוי: מקסימליאן בוהל
צילום: אריאל גואטה
עריכה: מריה הארטיג
הפקה: אלינור קולטון
המחלקה לקולנוע, הפקולטה לאמנויות- המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, IFS, Internationale Filmschule, Cologne, Germany
"אבו עכא"
ישראל19 דקותדוקומנטרי2018

בילדותו ביצע איסע מעשה קונדסות שהפך אותו לגיבור "אבו עכו" בעיני עבור חלק מתושבי העיר עכו. עבור החלק השני של העיר הוא הפך לסכנה ביטחונית והוכנס לכלא בגיל צעיר. הוא עדיין חי עם התוצאות של אותו היום . עתה הוא לוקח אותנו לסיור בעיר מולדתו, בה הוא מרגיש אבוד ומחובר כאחד.

בימוי: קאטיה טאובר, וורה גרינבלט
צילום: קאטיה טאובר
עריכה: אנטוניה – מרלין קליין
הפקה: קטיה טאובר
המחלקה לקולנוע, הפקולטה לאמנויות- המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, IFS, Internationale Filmschule, Cologne, Germany
אבא הצילו!
גרמניה24 דקותדוקומנטרי2018

בימים בהם אירופה מתמודדת עם איומי טרור על אדמתה, מאגד ניקו שוסלר, מדריך קרב-מגע גרמני, חבורה מגובשת ומגוונת בעיר מרוחקת בצפון גרמניה. החבורה מתרגלת את תורת הלחימה הישראלית כדי להתגבר על פחדיה במציאות של פליטים, מהגרים ואלימות גואה. תמונה קבוצתית של החברה הגרמנית העכשווית בתהליכי שינוי.

בימוי: אדם סוריאנו
צילום: טומי כהן
עריכה: אסף לביא הראל
הפקה: לוקאס היין
המחלקה לקולנוע, הפקולטה לאמנויות- המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, IFS, Internationale Filmschule, Cologne, Germany
ישראל29 דקותדוקומנטריגרמנית, ערבית, כורדית2018

קו אוטובוס אחד, אשר חוצה את העיר דורמגן שבגרמניה, מהווה מיקרוקוסמוס חברתי. מפליטים שזה עתה הגיעו ועד לגרמנים מבוגרים – ערב רב של נוסעים אשר מיועדים לנוע יחד בצינור ממתכת היוצר אינטימיות מאולצת.

בימוי: רון גולדין
תסריט: רון גולדין
צילום: יותם איתן
עריכה: הדר וקסמן
משחק: מירוסלבה הלאמה, עמאר איוז, האשם פאקרלאדין, קלאוס באר, אבדול מאטין דאהר
הפקה: כריסטופר אלברוט, סדריק אנגלס
המחלקה לקולנוע, המדרשה - הפקולטה לאמנויות, המכללה האקדמית בית ברל
סינמטק תל אביב, אולם 2
15.06.18
יום שישי, 16:00
לרכישת כרטיסים