אירוע פיצ'ינג – סרט ביכורים באנימציה
אירוע פיצ'ינג – סרט ביכורים באנימציה

קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה בשיתוף הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים

 

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים מאז ומתמיד קידש את הפעולה הפשוטה של הרמת המצלמה והצבתה כנגד המציאות, זו הקיימת או זו המבוימת. זוהי עשיית הקולנוע הראשונית, הבראשיתית, יצירה המתאפשרת באמצעות צריבת המציאות על הצלולואיד, ובהמשך באמצעות הביט הדיגיטלי.

השנה, ביוזמת קרן מקור ובשיתוף פעולה עמה, בחרנו להתמקד בבריאה קולנועית מסוג אחר – אנימציה, אמנות העושה יש מאין.

במסגרת המיזם תעניק קרן מקור מלגת הפקה בסך 150,000 ש"ח ליצירת ביכורים באנימציה של יוצר/ת מבטיח/ה. מבין ההצעות שהוגשו למיזם שבע הצעות עלו שלב והן יוצגו באירוע פיצ'ינג בפסטיבל בפני פאנל שופטים. ההצעה הנבחרת תזכה למלגת הפקה והסרט המוגמר יוקרן בבכורה, בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים 2019.

 

הפרויקטים שעלו לשלב הפיצ'ינג:

 

דדליין / עידן גלבוע

ביום שיגרתי בתור לקופת חולים, שלוש קשישות שקופות מבינות שניתן לעקב את התור שלהן למוות על-ידי "קידום" אחרים במקומן. הן חוברות יחדיו לברית רצחנית ומייצרות למוות, פקיד גולגלתי צנום, עבודה לא מתוכננת. על הדרך הן סוגרות כמה חשבונות פתוחים עם מי שהיו שקופות בעיניו. הקטסטרופה הביורוקרטית שחבורת הקשישות מפילות על מוות הופכת במהירות לחשבון אישי בינו לבינן.

מגלשה שחורה / אורי לוטן / הפקה: עמית גיצלטר

נער צעיר ותמים, אביה, מתמודד עם הפחד שלו מהמגלשה השחורה, המגלשה המפחידה ביותר במימדיון, בצל השינויים המטלטלים שהוא חווה בחייו המשפחתיים.

מעבר לגדר / אנטון ירפילב / הפקה: נעה פלג

מרי הכבשה מחפשת את ייעודה ומבינה שעליה להתמיד ולא לוותר על חלומה כדי להגשים את מטרותיה בחיים.

דג זהב / גליה עוזמו

אדפטציה לעיבודו העכשווי והסוראליסטי של אתגר קרת לאגדת הדייג ודג-הזהב מאת אלכסנדר פושקין. סרגיי הינו דייג, עולה מרוסיה, אשר נאלץ לבחור האם להיות רוצח אך לשמור על המשאלה האחרונה שקיבל מדג-הזהב, או להשתמש במשאלתו האחרונה כדי להציל חיים של אדם זר, אך בכך לאבד את חברו היחיד, דג-הזהב, ולהישאר לבד.

השבת השחורה / חנן ליברמן

הסרט מבוסס על סיפורו האמיתי של אביו של היוצר. במלחמת השחרור ב-1948, אביו, גדי, איבד את שני הוריו בזמן המצור על העיר כשהוא רק ילד בן 4. הסרט מתמקד בשבת בה אימו נהרגה. מכיוון שלא מטלטלים את המת בשבת, בילתה כל המשפחה, 10 נפשות, את אותה שבת שחורה ביחד עם גופת האם בתוך דירת שני החדרים בה חיו.

קוראים לי פול / מור ישראלי / הפקה: תמר סורוביץ'

תמר, ילדה בת שש, נוסעת לראשונה עם אביה פול לחו"ל. בנסיעה זאת תמר תיחשף לראשונה לנכות של אביה, והוא יאלץ לחשוף מולה דברים שעד אותו הרגע השאיר בסוד.

73 / משי קופלביץ

כשמלחמת יום כיפור החלה, אלי היה תותחן בטנק ברמת הגולן. יוצרת הסרט מראיינת את אלי, אביה, על היום בו פרצה המלחמה ומציירת קולאז' של זיכרונותיו.

 

חבר השופטים:

עמית גורן

מנהל אמנותי ומנכ"ל קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה, קולנוען בתחום הדוקומנטרי, הניסיוני, העלילתי והווידאו ארט. יצירותיו הוקרנו בפסטיבלים בינלאומיים, שודרו בארץ בכל ערוצי השידור וברחבי העולם והוצגו בתערוכות אמנות מרכזיות. בין סרטיו כמפיק וכבמאי הסדרה לא תשקוט הארץ, אש ואשמה, ילדים מסוכנים, אשבל, משפחה מושלמת, 6 פתוח, 21 סגור ושנת 66' היתה טובה לתיירות.

אלהם רוקני

אמנית וידאו ורישום, בעלת תארי בוגר ומוסמך מהמחלקה לאמנות בבצלאל, ומשנת 2013 מרצה במחלקה לאמנות בבצלאל אקדמיה לעיצוב ואמנות, ירושלים.

תום קוריס

במאי אנימציה, יוצר חזותי, מתמחה בסטופ מושן ומדיה משולבת. שותף בסטודיו לאנימציה- TOM & HANI Animation.

גלי אדלבאום

במאית, יוצרת ומפיקת אנימציה כחלק מצמד היוצרים ניר וגלי, לצד ניר גרבר. הייתה אנימטורית ראשית בסרטו של ארי פולמן, ואלס עם באשיר. בוגרת המחלקה לאנימציה בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

אורי לוי

יוצר הסרט בית מקלפים, צלם ושותף אמנותי בסרטים משפחה בטרנס (זוכה דוקאביב 2018), שומרוני בודד ( זוכה פרס פורום היוצרים הדוקומנטריים 2010) ואת שאהבה נפשי (זוכה דוקאביב ופרס אופיר לסרט הטוב ביותר 2004). לוי עובד בימים אלו על סרטו השלישי.

 

רותי לב-ארי 

מנחת האירוע – מפיקה ויוצרת עצמאית, עורכת תוכן ומנחה, יועצת אמנותית לקרנות הקולנוע, בין מייסדי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה.

 

סינמטק תל אביב, אולם 2
11.06.18
יום שני, 19:00
לרכישת כרטיסים