קצר על הדרך – ערב הקראה לקצרים עצמאיים
קצר על הדרך – ערב הקראה לקצרים עצמאיים

מיזם לפיתוח והפקה של סרטים קצרים בדרך לפיצ'ר

ביוזמת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי

"החיים הם תוצאה של כל הבחירות שלך" (אלבר קמי)

באילו רגעים בחיים אנחנו נדרשים לחשבון נפש? בעת צרה? ביום הכיפורים? לפני המוות? או דווקא לקראת התחלה חדשה? בצורך לעשות שינוי או לקבל החלטה חשובה?

איך נראה אדם הנמצא במרחב של התבוננות עצמית? האם חשבון הנפש היא פעולה אישית בלבד או שגם קבוצה, משפחה, חברה ומדינה יכולות לעבור תהליך של דיאלוג פנימי בניסיון להבין מדוע משהו השתבש?

"חשבון נפש" מבקש להביא את הדילמות האלו כבסיס לסיפור דרמטי קצר שיש לו אמירה נוקבת, חברתית, אישית או לאומית.

פרויקט ״קצר על הדרך״ הוא יוזמה משותפת של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ושל קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. הפרויקט נועד לחזק את מעמדו של הסרט הקצר ולאפשר ביטוי ליוצרים ויוצרות צעירים בתחילת דרכם המקצועית לקראת סרטם הראשון באורך מלא.

במסגרת המיזם השנתי, הוזמנו בראשית שנת 2018 יוצרי קולנוע בראשית דרכם המקצועית, להגיש הצעות לסרטים עלילתיים קצרים העוסקים בנושא חשבון נפש. מבין 148 הצעות שהוגשו, חמישה יוצרים זכו במענקי פיתוח וליווי לכתיבת תסריט לסרט קצר ויציגו את הפרויקטים שלהם בערב הקראה שיערך במהלך הפסטיבל.

בערב ההקראה, יציגו היוצרים את הפרויקטים ויספרו את עלילותיהם תוך הקראה של סצנות אחדות מתוכם, בהשתתפות השחקנים. מתוך חמשת הפרויקטים המוצגים, ייבחרו שני פרויקטים אשר יזכו במענק הפקה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. הסרטים שיופקו יוקרנו בהקרנת בכורה בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ביוני 2019. ההכרזה על הזוכים תתקיים בערב הנעילה של הפסטיבל.

השופטים:

מור אלדר -מנהלת עולם הסרטים של יס

קובי מזרחי -בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. מפיק פיצ'רים עלילתיים, דוקומנטרים וסרטים קצרים. ביניהם "מים" שפתח את שבוע המבקרים בפסטיבל ונציה, "שממה" זוכה נמר הכסף בלוקרנו, ו"פיקחי עינייך" שהוקרן השנה בקלרמונט פרה וכעת בתחרות פרסי אופיר.

מיקי פולונסקי -במאי, תסריטאי ומרצה לקולנוע. יצירותיו האחרונות, "שממה" ו"בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים", זכו בפרסים בפסטיבל לוקרנו, בפסטיבל דוקאביב ובתחרות פורום היוצרים הדוקומנטרים. סרטו הקצר "עשרה רחובות ומאה עצים" השתתף בתחרות "הסינפונדסיון" בפסטיבל קאן. בשנת 2017 התקיימו רטרוספקטיבות לסרטיו הקצרים במספר פסטיבלים בינלאומיים.

הפרויקטים המשתתפים:

ג'קי / עדי קוטנר

שתי נערות בנות חמש-עשרה מתגנבות לערב הפתיחה של בר תל-אביבי במטרה לצוד את מושא הערצתן, כוכב נוער לשעבר. במהלך הערב ינסו להוכיח את בגרותן ויאלצו לשלם על כך מחיר גבוה.

התאונה / אמרי דקל-קדוש

אמרי מנסה לאחד את הוריו הגרושים, איילת ומאיר, ושלושת אחיו הקטנים לנסיעה אל לב-המדבר, למקום בו משפחתם התפרקה.

זכות מלידה / ענבר חורש

נטשה, בת העשרים ואחת, משתתפת בקבוצת "תגלית" לדוברי רוסית, אליה מצטרפים שני חיילים ישראלים. בנות קבוצתה מכריזות על תחרות, שמטרתה – להיות הראשונה שמצליחה להשכיב חייל.

מבט שלישי / אפרת רסנר

בנסיעת אוטובוס בין ירושלים לתל אביב, שירה מקבלת החלטה אמיצה לעבור מקום.החלטה שתוך דקות ספורות תהפוך לדרמטית ותגרום לשירה לנוע על הקו הדק שבין אשמה לחמלה, בין קורבן למקרבן ותיאלץ אותה לעשות חשבון נפש ולפעול שוב בצורה לא צפויה.

משהו שלך שייך לי / אלינור נחמיה

כמו תאונת רכבת, יום בהיר אחד מתנגשות אלכס ואלי, ילדות שהפכו לנשים צעירות, באִמַן הסוררת. מהמפגש הזה אף אחת לא תצא שלמה.

סינמטק תל אביב, אולם 4
13.06.18
יום רביעי, 19:00